A Milli Güreş Takımından Madalya Yağmuru

Ahmet Cömert Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvanın ilk gününde ülkemizi temsil eden güreşçilerden 98 kiloda Cenk İldem ve 80 kiloda Aslan Atem, altın madalya, 71 kiloda Yunus Özel, gümüş madalya, 59 kiloda Fatih Üçüncü ise bronz madalya kazandı.

İKİNCİ GÜN 4’TE 4 YAPTIK

21 ülkeden 250 sporcunun katılım sağladığı Vehbi Emre & Hamit Kaplan Güreş Turnuvası’nın ikinci gününde mindere çıkan sporcularımız, bütün sıkletlerde altın madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti. 66 kiloda ay yıldızlı mayo giyen Abdulsamet Uğurlu altın madalya, Cengiz Arslan ise bronz madalyayı boynuna geçirdi. 75 kilodaki milli güreşçimiz Emrah Kuş zirvede yer alırken, 75 kiloda Metehan Başar, altın madalya, Kansu İldem bronz madalya kazandı. 130 kiloda başarılı maçlar çıkaran sporcularımızdan Dünya Şampiyonu Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp, kürsünün ilk sırasına yerleşti. Yine aynı kiloda Ali Nail Arslan da gümüş madalyaya uzandı.

Bu sonuçların ardından 6 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazanan A Milli Grekoromen Güreş Takımımız, 77 puanla şampiyon oldu. 38 puanla Belarus ikincilik elde ederken 30 puanla Kazakistan kürsünün üçüncü sırasına yerleşti.

Bakan Çağatay Kılıç‘tan güreşçilerimize tebrik‏

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ,33. Uluslararası Vehbi Emre & Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvası’nda 6 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak şampiyon olan A Milli Grekoromen Güreş Takımımızı tebrik etti.

Kaynak : http://www.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/37069/a-milli-gures-takimimiz-yine-zirvede.aspx

Comments

comments

Avatar

AboutBaretta

1977 doğumlu. Taekwondo Siyah Kemer. 2002 yılından beri MMA takipçisi. Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi Oyuncusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.