Alistair Overeem : Fedor Tüm Zamanların En İyisi Değil

UFC Ağırsiklet sıralamasında 3 numarada bulunan Alistair Overeem de Fedor Emelianenko ile ilgili görüşlerini bildirdi. Yaptığı açıklamada;

” Fedor en iyi zamanlarını 2002-2005 yılları arasında geçirdi. İnsanlar Fedor’ un 10 yıl boyunca hiç yenilmediğinden bahsetse de Fedor 2005 yılından sonra teneke dövüşçüler ile maç yapmıştır. 2009 ve 2010′ da çağırmama rağmen benimle de dövüşmeyi kabul etmemiştir.

Diğer bir konu ise Fedor kendini UFC’ de test etmemiştir. Bu durum rahatsız edici. Bunu yapmalıydı. UFC’ de dövüşmeliydi. Fedor en iyi ağırsiklet değildir. Ben Strikeforce şampiyonu idim. Benimle dövüşmeyi kabul etmeliydi. Sonuçta kemer için dövüşmek istiyordu değil mi?

Ben de Fedor’ un fanatiğiyim. Ancak artık Fedor’ un emekli olması gerekiyor. Performansınız kariyerinize zarar vermeye başlamışsa eldivenleri duvara asmanın zamanı gelmiştir. Belki de takım arkadaşları Fedor’ a karşı dürüst değillerdir. Ya da işin içinde para olabilir. Çünkü Fedor yaptığı maçlardan güzel para kazanıyor. Belki parası bitti, bilemiyorum. Ancak artık dövüşmeyi bırakmalı ” dedi.

 

Comments

comments

Avatar

AboutBaretta

1977 doğumlu. Taekwondo Siyah Kemer. 2002 yılından beri MMA takipçisi. Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi Oyuncusu.

One comment

  1. Dediklerine katılıyorum. Evet fedor bir zamanların efsanesiydi ama bu işi zirvede bırakıp hep bir efsane kalmaliydi. Ben bigfoot silva ile yaptığı maçtan sonra cidden bu adamın o şekilde yenilmesine cok uzulmustum. Zamaninda hic büyük yenilgi almadan Fabricio verdum ile bir rövanş yapip dövüşü birakmaliydi. O zaman emekliligin prestijine de sahip olurdu. Tabi bunun ona maddi getirisi olur muydu orası ayrı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.