Fikir Sizden Destek Spor Bakanlığı’ ndan

Gençlik ve Spor Bakanlığı, ülkemizin geleceği olan gençlerin kişisel ve sosyal gelişimine katkı sağlayacak projeleri desteklemeyi sürdürüyor. 2012 yılında başlanan ‘Gençlik Projeleri Destek Programı’ 2015 yılında da devam edecek. Program kapsamında desteklediği yüzlerce projeye yenilerini eklemek adına proje yazarlarına çağrıda bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı, yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesini hedefliyor.

Sivil toplum kuruluşları, gençlik grupları ve gençlik topluluklarının proje yürütücüsü olarak başvurabileceği programa en fazla 2 projeyle başvuru yapılabilecek.

KONU KISITLAMASI YOK…
Gençlere yönelik her türlü sosyal ve kültürel faaliyetler ile spor alanındaki projelerin öncelikli olarak destekleneceği programın başvuru yelpazesi ise oldukça geniş. Gönüllülük, sosyal uyum, madde bağımlılığıyla mücadele, sağlıklı yaşam ve spor, kültür- sanat, eğitim ve bilimsel araştırma konu başlıkları altında başvurular alınacak.

PROJE DESTEĞİ ÜST LİMİTİ 250.000 TL…
Bakanlık,destek programına dahil edilecek projelerin mali katkı alt sınırını 10 bin TL ,üst sınırı ise 250 bin TL olarak belirledi.

SON BAŞVURU 15 NİSAN…
Program kapsamında 2012 – 2014 yılları arasında toplam 1001 projeye destek verildi. 2014 yılında 631 projeyle rekor sayıda destek verilmiş oldu. 2015 yılı destek programına dahil olmak isteyenler, başvurularını 1 Nisan – 15 Nisan 2015 tarihleri arasında, Gençlik ve Spor Bakanlığı  Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’ne elden ya da posta yoluyla yapılabilecek.

Kaynak : http://www.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/36815/fikir-sizden-destek-genclik-ve-spor-bakanligindan.aspx

Comments

comments

Avatar

AboutBaretta

1977 doğumlu. Taekwondo Siyah Kemer. 2002 yılından beri MMA takipçisi. Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi Oyuncusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.