Gökhan Saki İlk UFC Maçı Oktagon Röportaj – Türkçe Altyazı ve Görüntü

 

https://www.youtube.com/watch?v=KXUw6tr5jPQ

“Sizi seviyorum çocuklar. Buraya tekrar döndüğüm için çok mutluyum. Desteğiniz için teşekkür ederim. Şimdi cevaba geçelim. İki buçuk yıl dövüşmedim.  Daha önce söylediğim gibi benim için kickboksta yapabileceğim karşılaşma kalmamıştı. Bu benim için en iyi karşılaşma idi. İki buçuk sene sonra ilk dövüşüm. İnsanlar bana “ Deli misin? Ne yapıyorsun? “ gibi sorular sordular. Bazen ağır idmanlardan sonra ben de kendime “ Ne yapıyorum? Ne yapacağım? “ diye sordum. Ama çok mutluyum. Dediğim gibi burası benim evim. Oktagona geri döndüm.

Bazı pozisyonlar zordu. Ama ben ağır adamlarla boks yapabilirim. Ama hiç sarılıp sıkıştırma olmaz. Diğer organizasyonlarda sarılıp sıkıştırma yoktu. Daha önce üç dakika beş raund Thai Boks maçlarım var. Buna alışığım. Ama 90-95 kiloydum. Bu geceki sıkıştırma ağırdı. Ama iki buçuk yıl dövüşmedim. Maç  dört dakikada bu şekilde bittiği için mutluyum. Duygularım geri geldi. Bir sonraki maçım için sürpriz kalmadı.

Bu maçtan öğrendiğim tek şey MMA’in zor olduğu. Kickboks kondisyonu farklı bir şey. Güreş ve Jiu Jitsu’ ya alışık değilim. Çok çalışıyorum. Son 3-4 ay çok çalıştım. Çok şey öğrendim ve umarım bu gece biraz gösterebilmişimdir. Eğer kondisyonum iyi ise devam edeceğim ve daha sıkı çalışacağım. Daha çok ve daha akıllı. Geriye kalan çalışmak ve hissetmek. Hissediyorum. Ben elit bir atletim. Hangisi olduğu önemli değil her sporu öğrenebilirim. Eğer bir şeyi seversem o şeyi öğrenirim.”

Comments

comments

Avatar

AboutBaretta

1977 doğumlu. Taekwondo Siyah Kemer. 2002 yılından beri MMA takipçisi. Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi Oyuncusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.