Judo Genç Milli Takımı Avrupa Kupası’ ndan 12 Madalya ile Döndü

Judo Genç Milli takımı, Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen Avrupa Kupası’nda büyük bir başarıya imza attı. Genç milliler, kazandıkları üçü altın toplam 12 madalya ile takım klasmanında Gürcistan’ın ardından ikinci oldu.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da yapılan Avrupa Kupası sona erdi. Turnuvada mücadele eden millilerimiz, 33 ülkeden 339 sporcunun mücadele ettiği kupada takım klasmanında Gürcistan’ın ardından ikinci oldu.

MELİSA MADALYAYA DOYMUYOR

Avrupa Kupası ilk gün müsabakalarında millilerimiz madalyalara ambargo koydu. Geçen yıl Ümitler yaş kategorisine dahil olmasına rağmen Gençlerde yarışan ve Avrupa ikinciliği ile dünya üçüncülüğü elde eden Melisa Çakmaklı, Atina’da finalde İtalyan rakibi Elisa Adrasti’yi yenerek 44 kiloda şampiyon oldu. Kupanın ilk gününde diğer altın madalya ise 52 kiloda, finalde Portekizli rakibi Joana Fernandes’i yenen Damla Çalışkan’dan geldi. Bu sıklette Merve Taş da üçüncülük aldı. İlk gün kızlar 48 kiloda Şehnaz Güz gümüş madalya alırken, aynı sıklette Gül Kader Şentürk ve Nazlıcan Kılıç da bronz madalya taktı. Açılış gününde erkeklerde tek madalya ise 55 kiloda ikinci olan Yavuz Beşel’den geldi.

Kupanın ikinci gününde Türkiye’ye bir altın madalya da +78 kiloda Kübra Kara’dan geldi. Bir başka final heyecanı ise 78 kiloda yaşandı, Firdevs Toprak Belçikalı rakibine yenilince gümüş madalya kazandı. Aynı sıklette Çiğdem Bora da bronz madalya elde etti. Erkeklerde ise 45 sporcu ile kupanın en kalabalık sıkleti olan 45 kiloda Muhammed Çeçenoğlu bronz madalya kazandı.

Bu sonuçların ardından kupayı üç altın, dört gümüş ve beş bronz madalya ile kapatan Türkiye, sıralamada dördü altın 11 madalya kazanan Gürcistan’ın ardında ikinci oldu. Madalya toplamında ise Türkiye, 12 madalya ile ilk sırayı kimseye kaptırmadı.

kaynak : http://www.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/37126/genc-judoculardan-3u-altin-12-madalya.aspx

Comments

comments

Avatar

AboutBaretta

1977 doğumlu. Taekwondo Siyah Kemer. 2002 yılından beri MMA takipçisi. Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi Oyuncusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.