Khabib Yaşanan Son Olaylar İçin UFC’ ye Seslendi

UFC 229 MMA organizasyonunda İrlanda’ lı rakibi Conor Mcgregor‘ u dördüncü raund boyun kırma hareketi ile pes ettiren Dağıstan asıllı Rus  MMA dövüşçüsü Khabib Nurmagomedov, maç sonrası çıkan meydan kavgası sonrası arkadaşlarına verilen cezalar için sessizliğini bozdu.

Khabib, instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “UFC’ ye sesleniyorum. Neden bir otobüse saldırmış ve birkaç kişinin yaralanmasına sebep olmuş birini kovmuyorsunuz? Orada birisi de ölebilirdi, neden kimse insanların ülkesini, inancını, milliyetini, ailesini aşağılamakla ilgili bir şey söylemiyor?

Eğer her iki takım da kavga etti ise neden benim takımımı cezalandırmak zorundasınız? Eğer bunları benim başlattığımı söylüyorsanız bunu kabul etmiyorum. Ben başlatılan bir şeyi bitirdim.

Her durumda beni cezalandırın. Zubaira Tukhugov bir şey yapmadı. Sessiz kalacağımı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Zubaira’ nın maçını Conor’ a vurduğu için  iptal ettiniz. Ama unutmayın ki ilk önce Conor benim kardeşime vurdu.  Sadece videoları izleyin.

Eğer O’ nu kovarsanız beni de kaybedeceğinizi bilmelisiniz. Rusya’ da biz kardeşlerimizden asla vazgeçmeyiz. Eğer O’ nu kovarsanız benim UFC anlaşmamı bana göndermeyi unutmayın. Aksi taktirde ben anlaşmayı yırtıp atacağım.

Ve bir şey daha. Ödemediğiniz paramı saklayabilirsiniz. Bununla çok ilgileniyorsunuz ve umarım boğazınızda kalmaz. Biz onurumuzu savunduk ve bu en önemli şey. Biz sonuna kadar gitmeye niyetliyiz” dedi.

Maç sonrası çıkan olayların videosu aşağıdadır.

Comments

comments

Avatar

AboutBaretta

1977 doğumlu. Taekwondo Siyah Kemer. 2002 yılından beri MMA takipçisi. Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi Oyuncusu.

One comment

  1. Adamın dibisin khabib. Bu maçın rövanşının olmasını çok istiyorum böylece conor belki eski gücünü ortaya koyar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.